Araç Klima

Araç Klima

Araç klima, otomobillerde ısıtma ve soğutma sistemleridir. Yaz ve kış mevsimlerinde sürekli çalışma durumunda olan bu sistemleri, diğer araç donanımları gibi düzenli bir bakıma ihtiyaç duyar.

Sıklıkla kullanılan bir sistem olması nedeniyle araç klimalarının bakımı düzenli bir şekilde yapılmadığında arızalanma ihtimali de bir o kadar yükselir. Bu nedenle oto klima bakımı ve temizliği aksatılmadan uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Araç klima bakım, onarım ve temizleme hizmeti için firmamıza iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Donanımlı, eğitimli ve deneyimli ekibimiz, profesyonel bir şekilde araçlarınızın önemli bir sistemi olan klimalarınızın ihtiyaç duyduğu hizmeti hızlı bir şekilde gerçekleştirir.

Araç Klima Bakımının Aksatılmasının Etkileri

Bursa oto klima servisimizde öncelikli olarak, araç için en önemli elemanlardan biri olan klima kompresörü bakımı ile işlemlere başlanır. Klima kompresörleri, çalışma esnasında gereken enerjiyi ve gücü araç motorundan alır. Bu durumda çalışmakta zorlanan klimanın motordan daha yüksek güç emmesi ve motorun zorlanması söz konusu olacaktır. Bunun yanı sıra araç klima sistemlerinin etkilediği durumlar:

  • Klima arızası durumunda motora yüklenecek, daha fazla güç emer.
  • Klima arızası söz konusuysa araç motorunun da çalışma düzenini olumsuz şekilde etkileyecektir.
  • Klima bakımı aksatıldığında, doğrudan yakıt tüketiminin de artmasına neden olur.

Oto Klimalarının Çalışmama Nedenleri Nelerdir?

Kullanım şekli, bakım ve onarım işlemlerinin aksatılması gibi pek çok farklı nedenden dolayı araç klimalarının çalışmaları etkilenebilir. Bu nedenler:

  1. Klima sistemlerinin tıkanması,
  2. A/C Kompresörünün arızalanması,
  3. A/C kondansatörü arızası,
  4. Soğutucuda görülen kaçak,
  5. Gösterge paneli ve aküye bağlı olan klima kablolarının aşınmış olması ya da zarar görmesi gibi durumlar oto klima sistemlerinin çalışmamasını etkiler.
Bu durumlardan herhangi birinin tespitini yaptığınız anda hızlı bir şekilde firmamıza ulaşabilir ve güvenilir klima bakım ve onarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
Bursa oto klima bakım, onarım ve temizleme hizmeti için firmamıza iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Bursa Bosch car service olarak hizmetinizdeyiz.

Oto Klima Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Araç kliması, uzman bir servis tarafından atlanmadan yıl içinde en az 1 kez kere kontrol edilmelidir. Klimanın durumuna göre bakım, onarım ya da tamir işlemi de yine uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde öncelikle araç içi ısınma ve soğutma konusunda pek çok sorun yaşayabilirsiniz. Düzenli araç klima bakımı her durumda oluşabilecek hata ve arızaların önüne geçecektir.  Bursa oto klima bakım noktamıza davetlisiniz.
Hizmet verdiğimiz markalar arasında; Mercedes, Volkswagen, Bmw, Opel, Renault  gibi markalar bulunmaktadır.

İlgili Konular

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Aracın fazla yakmaması için yapılacak her işlem yakıt tüketimin etkilemektedir. Bütçeyi düşünen ve yakıt tüketimini minimum düzeyde tutmak isteyen araç sahipleri, çeşitli yollara başvurmaktadır. Yakıt tasarrufu; aşırı hız yapmamak, motor bakımı, lastik basıncını kontrol etmek ve lastik değişimlerini yapmak ile doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Yakıt tüketimini etkileyen bir diğer faktör ise tüketilen yakıtın cinsidir. Dizel araçların benzinli araçlara oranla daha az yakıt masrafı çıkardığı bilinmektedir. Yakıt Tasarrufu Sağlamak İsteyen Araç Sahiplerinin Dikkat Etmesi...

Rehbere git

MAF Sensörü Arızası

Motor Yönetim Sistemi´nin hayati bir bileşeni olan MAF (Mass Air Flow) sensörü, modern araçların verimli ve sorunsuz çalışması için kritik öneme sahiptir. Bu sensör, motora giren hava miktarını ölçer ve bu bilgiyi motorun kontrol ünitesine iletir, böylece yakıt enjeksiyonu ve hava/karışım oranı optimal düzeyde tutulur. MAF sensörü arızası, motor performansını doğrudan etkileyebilir ve çeşitli sürüş sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden, MAF sensörünün doğru çalışması, aracın hem yakıt verimliliği hem de genel performansı için hayati önem taşır. MAF sensörü arızasının nasıl ...

Rehbere git
MAF Sensörü Arızası
Bursa Küçük Sanayi

Bursa Küçük Sanayi

Bursa küçük sanayi aslında ilk kurulduğunda çok küçük olmayıp şehrin büyümesi ile doğru orantılı bir sonuca işaret etmiştir.

Rehbere git

Otomobil Parçaları

Otomobil parçaları bir araç için en önemli unsurlar arasında yer alır.

Rehbere git
Otomobil Parçaları