Boya
Oto Kaporta

Boya

Boya işlemi, araçların donanımında bir zarar olmamasına rağmen görüntüsünde var olan sorunların giderilmesinde tercih edilen bir işlemdir. Kullanım, çevresel gibi etkilerin sonucunda özenli bir kullanımda bile araçların yüzeyinde pek çok sorun meydana gelebilir.

Sürtme, çizik gibi nedenlerin araç yüzeyinde bıraktığı izlerin onarılması için boyama hizmeti tercih edilir. Ancak bu işlemlerin donanımlı, uzman ve profesyonel ekipler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Aksi söz konusu olduğunda araç yüzeyinde görülen ve hoş olmayan bu sorunların derinleşmesi mümkündür. Firmamız bu nedenle boyama işleminden geçecek olan araçların hizmeti esnasında donanımlı ve uzman ekibini devreye sokar. Titiz, özenli ve detaylı bir çalışma ile aracınızın yüzeyinde oluşan sorunların her biri başarılı bir şekilde ortadan kaldırılır.

Güneş Yanığı ve Derin Çizikler İçin Oto Boya Hizmeti

Trafikte yaşanan kazalar sonucu olan çiziklerin yanı sıra yaz aylarında güneşin geldiği bölgede uzun zaman bekleyen araçların yüzeyinde güneş yanıkları gibi sorunlar oluşabilir. Yaşanacak ufak sürtüşme, hafif kaza gibi durumlar da derin çiziklere ve araç yüzeyinde olan boyanın hasar görmesine neden olabilir. Bu durum araç performans kaybına sebep olmasa da aracın görünümünde olan sorunlar oldukça sinir bozucu olabilir. Tüm bu sorunların çözümünde kullanılan teknik ise araç boyama hizmetidir. Siz de böyle bir durum söz konusu olunca firmamıza ulaşabilir ve işlemlerimiz hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. Oto kaporta, pasta cila ve diğer oto bakım onarım işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Araç Boyama İşleminin Aşamaları

Aracınızda istemeyerek oluşan hafif ve derin çiziklerin, yüzeyindeki boyamanın zarar görmesi gibi nedenler için hızlı bir şekilde alanında uzman firmamıza ulaşabilirsiniz. Firmamız, boyama işlemine ihtiyacı olan araçların işlemlerini adımlara ayırarak ilerler. Bunlar:

  • Yüzey temizleme: Herhangi bir işlem yapmadan önce yüzeyde var olan kir, pas, kalıntı gibi detaylar için araç yüzeyi dikkatli bir şekilde temizlenir.
  • Kaynak astarı: Kaynak işleminin gerektiği durumlarda kaynak astarı işlemi tercih edilir.
  • Macun: Araç yüzeyindeki düzgün olmayan yüzeyler macun ile doldurulur.
  • Dolgu astar: Bozukları düzeltirken aynı zamanda boyanın da kalıcılığını sağlaması için yapılan işlemdir.
  • Son kat boya işlemi yapılır.
  • Vernik işlemi de son olarak aracı dış etkenlerden korumak için firmamız tarafından gerçekleştirilir.
Bursa oto boya uzmanı arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bosch car service garantisiyle Bursa oto boya işlerinizi uzman ekiplerimize teslim edebilirsiniz.

İlgili Konular

Araç far ayarı nasıl yapılır?

Araç far ayarı nasıl yapılır?

Far ayarının bozulması, güvenli bir sürüş için istenilecek bir durum değildir. Sürüşün güvenli ve konforlu olması açısından far ayarlarının kontrol edilmesi ve gerektiği durumlarda değişmesi gerekmektedir. Araç sahibi yolculuk esnasında karşı taraftan gelen sürücülerden uzun far uyarısı alıyorsa veya korna sesi duyuyorsa muhtemelen araçtaki far sisteminde bir arızalanma var demektir. Farın ayarının bozulması bir süre sonra karşıdan gelen sürücüleri de olumsuz anlamda etkilemektedir.

Rehbere git

Motor Neden Yağ Yakar

Rehbere git
Motor Neden Yağ Yakar
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

MAF Sensörü Arızası

Motor Yönetim Sistemi´nin hayati bir bileşeni olan MAF (Mass Air Flow) sensörü, modern araçların verimli ve sorunsuz çalışması için kritik öneme sahiptir. Bu sensör, motora giren hava miktarını ölçer ve bu bilgiyi motorun kontrol ünitesine iletir, böylece yakıt enjeksiyonu ve hava/karışım oranı optimal düzeyde tutulur. MAF sensörü arızası, motor performansını doğrudan etkileyebilir ve çeşitli sürüş sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden, MAF sensörünün doğru çalışması, aracın hem yakıt verimliliği hem de genel performansı için hayati önem taşır. MAF sensörü arızasının nasıl ...

Rehbere git
MAF Sensörü Arızası