Oto Elektrik

Oto Elektrik

Oto elektrik bakım ve onarım işlemleri; araçların çalışma ve yürür aksamları başta olmak üzere, kabin içi kullanım gereçlerinin verimi açısından oldukça önemlidir. Araçta bulunan elektrik güç kaynağıyla bağlantıyı sağlayan, gereçler arası elektrik iletişimi için zemin oluşturan sistemler ‘elektrik elektronik sistemler’ olarak adlandırılır.

Elektronik sistemler tüm araçta iç ve dış aksamların birbiriyle uyumlu ve verimli biçimde çalışmasını, güç kaynağından alınan enerjinin kullanım gereçlerine iletilmesini sağlar. Bursa oto elektrik bakımında en önemli iki husus; uygulayıcıların profesyonelliği ve kullanılan değişim/ onarım materyallerinin orijinalliğidir. Bu iki kriterin karşılandığı nitelikli bakımlar araçta bulunan iç ve dış gereçler için hayati önem taşıya elektrik elektronik sistemlerinin yüksek performansla çalışmasını mümkün kılar.

Oto Elektrik Bakımı

Araç bakımında elektrik kontrolleri ve onarımları; nitelikli ve profesyonel hizmete en yoğun ihtiyaç duyulan alandır. Çünkü oto elektrik aksamları eskiye nazaran daha farklı bir yapıya bürünmüştür. Yeni nesil modellerde elektrik elektronik sistemlerinin karmaşıklığı, tamir ve bakımda profesyonelliğe duyulan ihtiyacı artırmıştır. Elektrik elektronik sistemleri için yapılan bakım/ onarım uygulamalarında planlananoto elektrik işlem aşamaları şu şekildedir:

  • Kabin içi elektronik sistem kontrolü
  • Akü bakımı/ dolumu
  • Oto elektronik bağlantı kutuları bakımı
  • Araç aydınlatma sistemleri kontrolü
  • Otomatik kullanım gereçleri kontrolü
  • Gösterge kontrolleri/ bakımı
Elektrik iletiminin hayati önem taşıdığı yeni nesil araç modellerinde, bakım ve onarım işemleri de bir o kadar önem kazanmıştır. 10 yıl önce üretilmiş ve tasarlanmış bir araç için uygulanan elektronik bakımları, günümüz araçları için çok daha farklı teknik teçhizat ve alan bilgisine ihtiyaç duyar. Dolayısıyla hizmet sağlayıcıların, alandaki yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden; araç model ve tasarımlarına hakim, profesyonel uygulayıcılar olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede nitelikli oto elektrik bakımı yaptırmak mümkündür. Bursa oto elektrik bakım onarımı servisimize bekleriz.

Araç Bakım Uygulamaları

Oto bakım hizmetleri kendi içinde pek çok kategori ve uygulama alanına ayrılır. Aracın düzenli şekilde yapılan bakımları da bu uygulama alanlarına bağlı olarak planlanır. Araç bakım uygulamalarında nitelikli hizmet almak ve düzenli bir takvim takibi yapmak, araçların kullanım güvenliğini maksimize eder ve sürüş deneyimini iyileştirir.
Bursa oto elektrik uzman kadrosu ile oto aydınlatmadan akü kontrolüne hizmet vermekteyiz.

Bursa Oto Elektrik

Araç sahipleri için oto elektrik sistemleri, günümüz araçlarının sofistike yapısı nedeni ile oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bursa Oto Elektrik servisi olarak, araçlarınızın elektrik sistemi ile alakalı ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bakım ve onarım hizmetini sizlere sunuyoruz. Bu hizmetlerin her biri, aracınızın güvenli sürüş deneyimi sunması ve verimli bir şekilde çalışması için önemlidir. Servisimizde sunduğumuz oto elektrik hizmetlerimiz geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır. Sunduğumuz oto elektrik işlemleri arasında aşağıdaki temel işlemleri sayabiliriz:

Elektronik Arıza Tespiti: Modern bir oto elektrik servisi olarak, araçlarınızın elektronik kontrol ünitelerini teşhis etmek için gelişmiş diagnostik ekipmanlardan faydalanıyoruz. Bu cihazları aracın bilgisayar sistemi ile bağlayarak çeşitli sensörlerden bilgi topluyor ve potansiyel arızaları bu şekilde tespit edebiliyoruz. Uzman teknisyenlerimiz hata kodlarına bakarak aracın hangi bölümünde arıza olduğunu seri biçimde tespit eder ve böylece onarım süreci de hızlanmış olur.

Akü Bakımı ve Değişimi: Aracın elektrik mekanizmasının temel güç kaynağının akü olduğunu söyleyebiliriz. Bursa Oto Elektrik servisi olarak, akünün ömrünü kontrol ediyor, gerekli durumda akü değişim işlemi yapıyoruz. Aracın başlatılabilmesi ve elektrikle çalışan bileşenlerin doğru biçimde çalışabilmesi için elektrik sisteminin diğer elemanlar ile olan bağlantısını sağlıyoruz.

Aydınlatma Sistemleri ve Far Ayarı: Araç farları, sinyal lambaları ve iç aydınlatmaları gibi aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarım işlemleri, güvenlik açısından önemli olduğu kadar yasal gereklilikler açısından da önemlidir. Oto elektrik servisimizde, aydınlatma sistemlerinin doğru biçimde çalıştığından emin olmak için gerekli kontrolleri sağlıyor ve gereken durumlarda lamba değişim uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

Elektronik Kontrol Modüllerinin Onarım İşlemleri: Elektronik modüllerin arızalanması durumu, sürüş güvenliğini ve aracın genel performansını olumsuz yönde etkiler. Bursa Oto Elektrik servisimizde, bu modüllerin onarım işlemlerini gerçekleştiriyor ve ustalarımız gerekli gördüğü takdirde yeni parçalar ile değişim uygulamasını yapıyoruz.

Kablo ve Bağlantıların Kontrol Edilmesi: Zaman içerisinde aracın elektrik bağlantıları aşınıma uğrayabilir veya herhangi bir hasar görebilir. Oto elektrik teknisyenlerimiz, kablo ağlarını inceler ve bir kopma, yıpranma belirtisi varsa bunu tespit eder. Bu tarz arızalar, uzun vadede büyük elektrik arızalarını tetikleyebileceği  için, yapılan erken müdahaleler hem güvenlik açısından hem de ekonomik açıdan kritik bir önem taşır.

Bursa'daki oto elektrik servisimizde, müşteri memnuniyetini öncelediğimiz çalışma prensibimiz dolayısıyla siz değerli müşterilerimize kişiselleştirilmiş hizmetler sunuyoruz. Araç sahiplerini, servis sürecinin her aşamasında, yapılan işlemler hakkında ayrıntılı ve açık biçimde bilgilendiriyoruz. Yaptığımız tüm onarım işlemleri için araç sahiplerine yeterince anlaşılır açıklamalar yapmaya özen gösteriyoruz. Bu yaklaşımımız sayesinde, araç sahiplerinin servis deneyimlerinden memnun ve mutlu bir biçimde ayrılması bizlerin en büyük gurur kaynağıdır. Alanında uzman teknisyenlerimiz ve kaliteli ekipmanlarımız ile sunduğumuz tüm oto elektrik hizmetlerimizden yararlanmak ve randevu almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Konular

Araç far ayarı nasıl yapılır?

Araç far ayarı nasıl yapılır?

Far ayarının bozulması, güvenli bir sürüş için istenilecek bir durum değildir. Sürüşün güvenli ve konforlu olması açısından far ayarlarının kontrol edilmesi ve gerektiği durumlarda değişmesi gerekmektedir. Araç sahibi yolculuk esnasında karşı taraftan gelen sürücülerden uzun far uyarısı alıyorsa veya korna sesi duyuyorsa muhtemelen araçtaki far sisteminde bir arızalanma var demektir. Farın ayarının bozulması bir süre sonra karşıdan gelen sürücüleri de olumsuz anlamda etkilemektedir.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Tatile Çıkmadan Önce Oto Bakımı

Tatile Çıkmadan Önce Oto Bakımı

Tatile çıkmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerin başında araçların lastik bakımı gelmektedir. Yola çıkmadan önce yedek lastik bulundurmak ve yedek lastiği de kontrol etmek karşılaşılabilecek aksiliklere karşı araç sahibine yardımcı olmaktadır. Lastik kontrolünde dikkat edilmesi gereken lastik havası ve diş derinlikleridir. Aracın yetkili bir servise götürerek motor yağı, rot balans ayarları, fren bakımı, elektrik aksamları ve antifriz miktarının kontrol edilmesi gerekir. Aracın silecek lastikleri ve silecek suyunun tamamlanması uzun yola çıkmadan kontrol edilmesi gerek...

Rehbere git

Aks Arızası Belirtileri

Aks arızası belirtileri araçlarda çok önemli bir soruna işaret eder. Bu belirtiler dikkate alınmalı ve zaman kaybetmeden bu duruma çözüm bulunmalıdır.

Rehbere git
Aks Arızası Belirtileri