Oto Elektrik

Oto Elektrik

Oto elektrik bakım ve onarım işlemleri; araçların çalışma ve yürür aksamları başta olmak üzere, kabin içi kullanım gereçlerinin verimi açısından oldukça önemlidir. Araçta bulunan elektrik güç kaynağıyla bağlantıyı sağlayan, gereçler arası elektrik iletişimi için zemin oluşturan sistemler ‘elektrik elektronik sistemler’ olarak adlandırılır.

Elektronik sistemler tüm araçta iç ve dış aksamların birbiriyle uyumlu ve verimli biçimde çalışmasını, güç kaynağından alınan enerjinin kullanım gereçlerine iletilmesini sağlar. Bursa oto elektrik bakımında en önemli iki husus; uygulayıcıların profesyonelliği ve kullanılan değişim/ onarım materyallerinin orijinalliğidir. Bu iki kriterin karşılandığı nitelikli bakımlar araçta bulunan iç ve dış gereçler için hayati önem taşıya elektrik elektronik sistemlerinin yüksek performansla çalışmasını mümkün kılar.

Oto Elektrik Bakımı

Araç bakımında elektrik kontrolleri ve onarımları; nitelikli ve profesyonel hizmete en yoğun ihtiyaç duyulan alandır. Çünkü oto elektrik aksamları eskiye nazaran daha farklı bir yapıya bürünmüştür. Yeni nesil modellerde elektrik elektronik sistemlerinin karmaşıklığı, tamir ve bakımda profesyonelliğe duyulan ihtiyacı artırmıştır. Elektrik elektronik sistemleri için yapılan bakım/ onarım uygulamalarında planlananoto elektrik işlem aşamaları şu şekildedir:

  • Kabin içi elektronik sistem kontrolü
  • Akü bakımı/ dolumu
  • Oto elektronik bağlantı kutuları bakımı
  • Araç aydınlatma sistemleri kontrolü
  • Otomatik kullanım gereçleri kontrolü
  • Gösterge kontrolleri/ bakımı
Elektrik iletiminin hayati önem taşıdığı yeni nesil araç modellerinde, bakım ve onarım işemleri de bir o kadar önem kazanmıştır. 10 yıl önce üretilmiş ve tasarlanmış bir araç için uygulanan elektronik bakımları, günümüz araçları için çok daha farklı teknik teçhizat ve alan bilgisine ihtiyaç duyar. Dolayısıyla hizmet sağlayıcıların, alandaki yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden; araç model ve tasarımlarına hakim, profesyonel uygulayıcılar olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede nitelikli oto elektrik bakımı yaptırmak mümkündür. Bursa oto elektrik bakım onarımı servisimize bekleriz.

Araç Bakım Uygulamaları

Oto bakım hizmetleri kendi içinde pek çok kategori ve uygulama alanına ayrılır. Aracın düzenli şekilde yapılan bakımları da bu uygulama alanlarına bağlı olarak planlanır. Araç bakım uygulamalarında nitelikli hizmet almak ve düzenli bir takvim takibi yapmak, araçların kullanım güvenliğini maksimize eder ve sürüş deneyimini iyileştirir.
Bursa oto elektrik uzman kadrosu ile oto aydınlatmadan akü kontrolüne hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

MAF Sensörü Arızası

MAF Sensörü Arızası

Motor Yönetim Sistemi´nin hayati bir bileşeni olan MAF (Mass Air Flow) sensörü, modern araçların verimli ve sorunsuz çalışması için kritik öneme sahiptir. Bu sensör, motora giren hava miktarını ölçer ve bu bilgiyi motorun kontrol ünitesine iletir, böylece yakıt enjeksiyonu ve hava/karışım oranı optimal düzeyde tutulur. MAF sensörü arızası, motor performansını doğrudan etkileyebilir ve çeşitli sürüş sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden, MAF sensörünün doğru çalışması, aracın hem yakıt verimliliği hem de genel performansı için hayati önem taşır. MAF sensörü arızasının nasıl ...

Rehbere git

Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sisli havalarda araç kullanmak, sürücüler açısından olumsuz pek çok tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Kış ve sonbahar aylarının yaklaşmasıyla araç kullanmayı daha da zorlaştıran sis faktörü, aracı kullanma eğilimi ve azalan görüş mesafesi ile istenmeyen durumların oluşmasına yol açmaktadır. Kötü hava şartlarında araç sahipleri, yolu tam olarak göremediğinde neyle karşılaşacağını da kestirmemektedir. Kaza riskini yüksek oranda artıran bu zamanlarda araç içerisinde bulunan yolcuların ve diğer sürücü ve yayaların can güvenli açısından normal zamanlardan daha dikkatli v...

Rehbere git
Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli
Tatile Çıkmadan Önce Oto Bakımı

Tatile Çıkmadan Önce Oto Bakımı

Tatile çıkmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerin başında araçların lastik bakımı gelmektedir. Yola çıkmadan önce yedek lastik bulundurmak ve yedek lastiği de kontrol etmek karşılaşılabilecek aksiliklere karşı araç sahibine yardımcı olmaktadır. Lastik kontrolünde dikkat edilmesi gereken lastik havası ve diş derinlikleridir. Aracın yetkili bir servise götürerek motor yağı, rot balans ayarları, fren bakımı, elektrik aksamları ve antifriz miktarının kontrol edilmesi gerekir. Aracın silecek lastikleri ve silecek suyunun tamamlanması uzun yola çıkmadan kontrol edilmesi gerek...

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası