Oto Aydınlatma Sistemleri

Oto Aydınlatma Sistemleri

Araç kullanımında işlevsel bir öneme sahip olan oto aydınlatma sistemleri, bakım süreçlerinin de ayrılmaz bir parçasıdır. Bu sistemlerin periyodik bakımlar sırasında güç, işlev ve fiziki düzen açısından kontrol edilmesi; tasarımına uygun biçimde bakıma alınması gerekir. Aydınlatma sistemleri iç ve dış aydınlatma olarak iki temel kategoride incelenir. Her iki kategoride yer alan aydınlatma aksamları, sürüş deneyiminin güvenilir ve konforlu olmasını sağlar.

Özellikle görüş mesafesi ve berraklığı konusunda birincil öneme sahip olan dış aydınlatmaların, kullanıma bağlı olarak yaşayabileceği arıza ve aşınmalar, iyileştirme çalışmaları yapılarak düzenlenmelidir. Oto aydınlatma sistemleri bakımında alan uzmanı uygulayıcıların tercih edilmesi, materyal orijinalliği ve garanti kapsamında hizmet kriterlerinin karşılanmasını sağlar.

Periyodik Bakım Uygulamaları

Araçların belirli zaman ve kullanım aralıklarına bağlı kalınarak kapsamlı şekilde bakıma alınmasına ‘periyodik bakım’ adı verilir. Oto aydınlatma sistemleri dahil olmak üzere araçların sayısız bölüm ve aksamına dair uzman çalışmaları bu bakımlar sırasında uygulanır. Periyodik bakım süreçleri kendi içinde arıza onarım ve öncül bakım çalışmaları olarak iki ana grupta incelenir. Bu bakımlar sırasında hizmet sağlayıcılar tarafından uygulanan işlem aşamaları şu şekilde sıralanır:

  • Akü kontrol/ bakımı
  • Motor performans ölçümü
  • Sıvı kontrolleri
  • Oto aydınlatma sistemleri bakımı
  • Fren sistemleri kontrolü
  • Elektrik elektronik sistemleri bakımı
  • Klima sistemleri kontrolü/ bakımı
  • Araç içi aydınlatma Bakımı
  • Araç dış aydınlatma bakımı
  • Far temizleme
Periyodik bakımların nitelikli planlamalar dahilinde yapılması, araçların ağır bakımlar sırasında ortaya çıkabilecek maliyetli sorunlara karşı korunmasını sağlar. Böylece araç sahipleri için uzun vadede maliyet ve kullanım tasarrufu sağlanabilir. Her bir işlem aşamasının ayrı bir uzmanlık alanı olması sebebiyle, periyodik bakım uygulamalarının yetkili hizmet sağlayıcılar tarafından yapılması oldukça önemlidir.  Nilüfer oto aydınlatma servisi uzmanlarımız hizmetinizdedir.

Oto Aydınlatma Sistemleri Bakım İşlemleri

Oto aydınlatma sistemleri araçların bakım uygulamaları sırasında nitelikli planlamalarla onarım ve bakımının yapıldığı sistemlerdir. Çünkü aydınlatma ihtiyacı sürüş güvenliği ve konforu için son derece mühimdir. Bu ihtiyacın doğru ve güvenilir şekilde karşılanabilmesi için aydınlatma sistemlerinin düzenli ve uzman uygulayıcılar tarafından kontrolü gerekir. Kontroller sonrası sistemlerin ihtiyaç duyduğu onarım işlemleri işlevsel biçimde planlanır ve uzun vadede tasarruf odaklı çalışmalar gerçekleştirilir. Nilüfer oto aydınlatma tasarımı noktamızda oto aydınlatma bakımından dizaynına size geniş hizmet yelpazaesi sunmaktayız.

İlgili Konular

Bursa Küçük Sanayi

Bursa Küçük Sanayi

Bursa küçük sanayi aslında ilk kurulduğunda çok küçük olmayıp şehrin büyümesi ile doğru orantılı bir sonuca işaret etmiştir.

Rehbere git

Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sisli havalarda araç kullanmak, sürücüler açısından olumsuz pek çok tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Kış ve sonbahar aylarının yaklaşmasıyla araç kullanmayı daha da zorlaştıran sis faktörü, aracı kullanma eğilimi ve azalan görüş mesafesi ile istenmeyen durumların oluşmasına yol açmaktadır. Kötü hava şartlarında araç sahipleri, yolu tam olarak göremediğinde neyle karşılaşacağını da kestirmemektedir. Kaza riskini yüksek oranda artıran bu zamanlarda araç içerisinde bulunan yolcuların ve diğer sürücü ve yayaların can güvenli açısından normal zamanlardan daha dikkatli v...

Rehbere git
Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli
Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır