Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Araçlarda sürüş güvenliği ve deneyiminin en işlevsel bölümlerinden biri de araç dış aydınlatma sistemleridir. Bu sistemler sayesinde görüş mesafesi ve berraklığı sağlanır.

Öte yandan sinyal ve stop ışıklarıyla trafik iletişimi kurulabilir. Hem yol ve trafik güvenliği hem de sürüş deneyiminin iyileştirilmesi için araç aydınlatmalarının belirli aralıklarla kontrol ve onarımı yapılmalıdır. Çünkü zamanla mevsim, kullanım ve çevre şartlarına bağlı olarak aydınlatma sistemleri iç ve dış bölümlerinde sorun yaşanabilir.
Araç dış aydınlatma sistemlerinin dış çevreyle bağlantısı lambalardır. Ancak içeride bu sistemin çalışmasını sağlayan farklı aksam ve güç kaynakları da mevcuttur. Tüm bu çalışma düzeneği güç kaynağından itibaren en ufak iletim kablosuna kadar nitelikli şekilde bakıma alınmalıdır. Periyodik bakımlar sırasında uygulama adımlarından biri olarak gerçekleşen aydınlatma sistemleri bakımı, alanda uzman uygulayıcılar tarafından garanti kapsamında gerçekleştirilir. Bu sayede sürüş deneyimi ve güvenliği için nitelikli planlamalar oluşturulur ve orijinal malzeme kullanımı sağlanır

Araç Bakım Uygulamaları

Araç bakım uygulamaları belirli zaman ve kullanım aralıklarının dikkate alındığı, her türünde farklı araç bölümlerinin bakımının yapıldığı işlemler bütünüdür. Araç dış aydınlatma dahil olmak üzere tüm sistemlerin ayrı ayrı bakım ve kontrolünü içeren uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Periyodik bakım uygulamaları
  • Mevsimsel bakım
  • Ağır bakım uygulamaları
  • 15 adım kontrol
  • Km başı bakımlar
Araç bakım uygulamalarında kaliteli hizmet ve kullanım garantisi avantajından yararlanmak için en önemli hususların başında hizmet sağlayıcı tercihi gelir. Araç sahiplerinin tüm bakımlar için alan uzmanı ve yetkili firmaları tercih etmesi, vakit ve nakit tasarrufu yapmaları için öncelikli bir konudur.
Nilüfer araç dış aydınlatma bakım onarımı için rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Araç Dış Aydınlatma Bakımı

Trafik iletişiminde aydınlatma sistemlerinin önemi oldukça fazladır. Sinyal ve stop lamba sistemlerinden, yol aydınlatma materyallerine kadar araç dış aydınlatma sistemleri bütüncül bir aksamı ifade eder. Bu aksamların her biri için nitelikli bakım ve onarım işlemleri yapılması, araç sürüş güvenliği kriterinin karşılanmasına katkı sunar. Aynı zamanda uzun vade bakımların tasarruflu şekilde yapılması, ara bakımlarda aydınlatma sistemlerinin sürece dahil edilmesiyle mümkün olur.
Her ara bakım uygulamasında gözden geçirilen ve eksikleri tamamlanan araç dış aydınlatma sistemleri, uzun ömürlü sağlıklı kullanıma hizmet ettiği gibi uzun vade bakımlarda bu sistemler için ortaya çıkabilecek olası riskleri de ortadan kaldırır ve maliyet tasarrufu sağlar. Bursa far temizleme noktamız ile araç aydınlatma sistemlerinin sağlıklı şekilde yol güvenliğine destek sağlayıcı fonkdiyonuna kavuşması sağlanmaktadır.

İlgili Konular

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Aracın fazla yakmaması için yapılacak her işlem yakıt tüketimin etkilemektedir. Bütçeyi düşünen ve yakıt tüketimini minimum düzeyde tutmak isteyen araç sahipleri, çeşitli yollara başvurmaktadır. Yakıt tasarrufu; aşırı hız yapmamak, motor bakımı, lastik basıncını kontrol etmek ve lastik değişimlerini yapmak ile doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Yakıt tüketimini etkileyen bir diğer faktör ise tüketilen yakıtın cinsidir. Dizel araçların benzinli araçlara oranla daha az yakıt masrafı çıkardığı bilinmektedir. Yakıt Tasarrufu Sağlamak İsteyen Araç Sahiplerinin Dikkat Etmesi...

Rehbere git

Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sisli havalarda araç kullanmak, sürücüler açısından olumsuz pek çok tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Kış ve sonbahar aylarının yaklaşmasıyla araç kullanmayı daha da zorlaştıran sis faktörü, aracı kullanma eğilimi ve azalan görüş mesafesi ile istenmeyen durumların oluşmasına yol açmaktadır. Kötü hava şartlarında araç sahipleri, yolu tam olarak göremediğinde neyle karşılaşacağını da kestirmemektedir. Kaza riskini yüksek oranda artıran bu zamanlarda araç içerisinde bulunan yolcuların ve diğer sürücü ve yayaların can güvenli açısından normal zamanlardan daha dikkatli v...

Rehbere git
Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli
Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızası Belirtileri

Aks arızası belirtileri araçlarda çok önemli bir soruna işaret eder. Bu belirtiler dikkate alınmalı ve zaman kaybetmeden bu duruma çözüm bulunmalıdır.

Rehbere git

Bursa Küçük Sanayi

Bursa küçük sanayi aslında ilk kurulduğunda çok küçük olmayıp şehrin büyümesi ile doğru orantılı bir sonuca işaret etmiştir.

Rehbere git
Bursa Küçük Sanayi