Oto Servis Vale
Diğer Hizmetler

Oto Servis Vale

Günümüzde araçların kullanılması artış göstermiştir. Trafiğe çıkan araç sayısının artması servise giren araç sayısında da artış yaşanmasına yol açmıştır.

Bu artışlar ile beraber günümüzde oto servis vale hizmeti ile araçların servise giriş çıkışı kolaylaştırılmış ve bakım işlemlerine hız kazandırılmıştır. 

Vale Hizmeti Yasal Mı?

Araç sahiplerinin merak ettiği konulardan biri de vale hizmetinin yasal olup olmadığıdır. Aracını tanımadığı birine teslim etmek konusunda endişe duyan ve oluşacak olumsuz durumları düşünerek vale hizmeti konusunda tereddütte düşen araç sahipleri, yasal olması durumunda haklarını aramakta ve mağduriyetlerini gidermektedir. 

Servis vale hizmeti, günümüzde pek çok firmanın vermiş olduğu hizmetlerden biridir. Burada dikkat edilecek husus güvenilir bir firmanın ve yetkili bir servis üzerinden hizmetin alınmasıdır. Sahibi gerekli trafik kontrollerini yapmış ve gerekli yasal şartları sağlamalıdır. Aksi takdirde bu araç sahibinin sorumluluğuna girmektedir.

Oto Vale Personeli Görev ve Yetkileri

Her hizmet sektöründe olduğu gibi araç sektöründe de uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar yetkili servis bünyesinde oluşturulmakta ve her birim için değişiklik göstermektedir. 

1. Bursa oto servis vale personeli, aracın direksiyon, el freni ve vites dışında bir bölüme dokunmaz.

2. Teslim aldığı aracın içerisinde herhangi bir bölümü karıştırmaz ve eşyaların yerini değiştirmez.

3. Araçların servise giriş çıkışını sağlayarak bakım işlemlerine hız kazandırır.

4. Aracın kendine emanet edildiği ilkesi ile hareket ederek aracı muhafaza eder ve korur.

5. Vale personeli servis üniforması ile çalışır. Üniformanın üzerinde ait olduğu servisin logosu ve personelin ismi yer almaktadır. 

6. Kişisel bakımına ve hijyen kurallarına dikkat eder.

7. Servisin belirlemiş olduğu süre içerisinde aracı, araç sahibine teslim eder. Serviste yaşanacak gecikmelerde araç sahipleri önceden bilgilendirilmektedir.

8. Vale personelleri, her araç modelini kullanabilen yetkili kişilerdir. Trafik kurallarına uyarak aracı özenli bir şekilde kullanmaktadır. 

Vale hizmeti için belirlenen net bir ücret bulunmamaktadır. Aracın servise uzaklığı ve servis prosedürleri dikkate alındığında Bursa oto servis vale ücretleri değişme göstermektedir. Bu anlamda hizmet almak isteyen araç sahipleri servis ile iletişime geçmelidir. 

İlgili Konular

Bursa Küçük Sanayi

Bursa Küçük Sanayi

Bursa küçük sanayi aslında ilk kurulduğunda çok küçük olmayıp şehrin büyümesi ile doğru orantılı bir sonuca işaret etmiştir.

Rehbere git

Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sisli havalarda araç kullanmak, sürücüler açısından olumsuz pek çok tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Kış ve sonbahar aylarının yaklaşmasıyla araç kullanmayı daha da zorlaştıran sis faktörü, aracı kullanma eğilimi ve azalan görüş mesafesi ile istenmeyen durumların oluşmasına yol açmaktadır. Kötü hava şartlarında araç sahipleri, yolu tam olarak göremediğinde neyle karşılaşacağını da kestirmemektedir. Kaza riskini yüksek oranda artıran bu zamanlarda araç içerisinde bulunan yolcuların ve diğer sürücü ve yayaların can güvenli açısından normal zamanlardan daha dikkatli v...

Rehbere git
Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Araç far ayarı nasıl yapılır?

Far ayarının bozulması, güvenli bir sürüş için istenilecek bir durum değildir. Sürüşün güvenli ve konforlu olması açısından far ayarlarının kontrol edilmesi ve gerektiği durumlarda değişmesi gerekmektedir. Araç sahibi yolculuk esnasında karşı taraftan gelen sürücülerden uzun far uyarısı alıyorsa veya korna sesi duyuyorsa muhtemelen araçtaki far sisteminde bir arızalanma var demektir. Farın ayarının bozulması bir süre sonra karşıdan gelen sürücüleri de olumsuz anlamda etkilemektedir.

Rehbere git
Araç far ayarı nasıl yapılır?