Oto Bakım Onarım

Oto Bakım Onarım

Oto bakım onarım işlemleri, araç kullanımında uzun ömürlü ve konforlu deneyimin en önemli unsurudur. Düzenli takibi gereken, belirli periyotlarla yapılması araç sağlığına katkı sunan bakımlar; aynı zamanda sürüş güvenliğini de garanti altına alır.

Araç sahipleri için nitelikli sürüş deneyimi, yol ve yolcu güvenliği, konforlu kullanım ve uygun araç bakım kriterlerinin karşılanması; profesyonel hizmet standartlarıyla mümkündür. Araç bakımında profesyonel hizmet sağlayıcıların tercihi; işlem güvenliği kriterini karşıladığı gibi kullanım garantisini de gözetir. Bu sayede oto bakım onarım uygulamalarında garanti kapsamında hizmet almak ve uzun vadede tasarruf elde etmek mümkündür.

Oto Bakım Türleri Nelerdir?

Araçların mekanik bakımları belirli bölümler gözetilerek ve kullanım şartları dikkate alınarak yapılır. Çünkü her araç için teknik teçhizatın korunması ve yenilenmesi kadar, kullanım şartlarına uygun hale getirilmesi de önemlidir.Oto bakım onarım türleri; ağır bakımlar, periyodik bakımlar, arıza onarım işlemleri, 15 adım kontrol bakımları olarak sıralanabilir.
Oto bakım türlerinin her biri için araçların farklı şartlara uyumu ve sorunları üzerine planlamalar yapılır. Bu sayede düzenli olarak varsa araç aksamlarındaki sorunların tespiti sağlanır ve öncül bakım işlemleri tamamlanır. Periyodik bakımlar bu türler arasındaki en kritik uygulamalardan biridir ve içerik işlemleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Motor performans ölçümleri/ bakımı
  • Elektrik elektronik sistemleri bakımı
  • Akü kontrolü/ bakımı
  • Klima sistemleri bakımı
  • Lastik kontrolleri/ değişimi
  • Aydınlatma sistemleri kontrolü
  • Filtreleme sistemleri bakımı
Periyodik bakımların en kritik işlevi, oto bakım onarım türleri arasında öncül bakımlar için planlamalar yapılmasıdır. Diğer bakım ve onarım işlemlerinde odak nokta mevcut sorunların tespiti ve çözümü olurken; periyodik bakım işlemlerinde mevsimsel koşullara uyum çalışmaları yapılır. Bursa oto bakım işlemleriniz için oto vale servisimizden faydalanabilirsiniz.

Oto Bakım Onarım Ne Zaman Yapılmalı?

Oto bakım onarım işlemlerinin zaman aralığı ve Km başı uygulamalarına, profesyonel hizmet sağlayıcıların direktifleriyle karar vermek fayda sağlar. Uzman ekipler aracılığıyla araç bakım hizmeti veren servisler, her model ve tasarım için uygun görülen bakım aralığı hakkında araç sahiplerinin bilgi edinmesini sağlamaktadır. Bu öneriler dikkate alınarak bakımı yapılan araçlarda güvenli ve konforlu kullanım kriterlerini karşılamak mümkündür.
Bursa oto bakım noktamız olan St çağdaş, Bosch car service güvencesi ile araç bakımını sağlar. Detaylı araç bakımı için Bursa oto bakım noktamıza bekelriz.

İlgili Konular

Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sisli havada araç kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sisli havalarda araç kullanmak, sürücüler açısından olumsuz pek çok tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Kış ve sonbahar aylarının yaklaşmasıyla araç kullanmayı daha da zorlaştıran sis faktörü, aracı kullanma eğilimi ve azalan görüş mesafesi ile istenmeyen durumların oluşmasına yol açmaktadır. Kötü hava şartlarında araç sahipleri, yolu tam olarak göremediğinde neyle karşılaşacağını da kestirmemektedir. Kaza riskini yüksek oranda artıran bu zamanlarda araç içerisinde bulunan yolcuların ve diğer sürücü ve yayaların can güvenli açısından normal zamanlardan daha dikkatli v...

Rehbere git

Tatile Çıkmadan Önce Oto Bakımı

Tatile çıkmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerin başında araçların lastik bakımı gelmektedir. Yola çıkmadan önce yedek lastik bulundurmak ve yedek lastiği de kontrol etmek karşılaşılabilecek aksiliklere karşı araç sahibine yardımcı olmaktadır. Lastik kontrolünde dikkat edilmesi gereken lastik havası ve diş derinlikleridir. Aracın yetkili bir servise götürerek motor yağı, rot balans ayarları, fren bakımı, elektrik aksamları ve antifriz miktarının kontrol edilmesi gerekir. Aracın silecek lastikleri ve silecek suyunun tamamlanması uzun yola çıkmadan kontrol edilmesi gerek...

Rehbere git
Tatile Çıkmadan Önce Oto Bakımı
Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızası Belirtileri

Aks arızası belirtileri araçlarda çok önemli bir soruna işaret eder. Bu belirtiler dikkate alınmalı ve zaman kaybetmeden bu duruma çözüm bulunmalıdır.

Rehbere git

Araç far ayarı nasıl yapılır?

Far ayarının bozulması, güvenli bir sürüş için istenilecek bir durum değildir. Sürüşün güvenli ve konforlu olması açısından far ayarlarının kontrol edilmesi ve gerektiği durumlarda değişmesi gerekmektedir. Araç sahibi yolculuk esnasında karşı taraftan gelen sürücülerden uzun far uyarısı alıyorsa veya korna sesi duyuyorsa muhtemelen araçtaki far sisteminde bir arızalanma var demektir. Farın ayarının bozulması bir süre sonra karşıdan gelen sürücüleri de olumsuz anlamda etkilemektedir.

Rehbere git
Araç far ayarı nasıl yapılır?