Yağ Filtresi Değişimi

Yağ Filtresi Değişimi

Yağ filtresi değişimi, motor yağının kullanım yoğunluğu nedeniyle kirlenmesi sonucunda ortaya çıkan tortu birikintileri nedeniyle yapılan işlemdir. Gerektiğinde yapılmayan filtre değişimi, aracın büyük oranda performansını olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Aracın performansı motor yapında oluşan parçacıklar nedeniyle olumsuz etkilendiği gibi motordan da bazı seslerin gelmesine sebep olacaktır.

Aracın performans kaybı yaşamaması adına yapılacak olan bu filtre değişim işlemi oldukça önemlidir. Bu işlem için araç sürücüleri herhangi bir işlem yapmadan, alanında uzman ve deneyimli servis firmalardan yardım almalıdır. Güvenilir ve kaliteli hizmetleriyle sektörünün öncülerinden olan firmamıza ulaşarak filtre değişimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamız sizi mağdur etmeden hızlı ve başarılı bir şekilde filtre değişim işlemini gerçekleştirir.

Yağ Filtresi Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Filtre değişimi konusunda en önemli etken aracın kullanım sıklığıdır. Trafiği yoğun bir şehirde aracı kullanıyorsanız, sürüşün gerçekleştiği yolların taşlı olması, sürekli uzun yolculuklara çıkılıyorsa ve aracınız eski model bir otomobil ise yağ filtresi değişimi sıklıkla yapılmalıdır. Araçların farklı olması da filtre değişim sürecini etkilemektedir. Bunun için aracınızın kullanma kılavuzunu inceleyebilir ya da firmamıza ulaşarak detaylı ve doğru bilgileri alabilirsiniz. Uzman kişilerden oluşan ekibimiz, yağ filtresinin değişimi konusunda aracınızın modelini de göz önüne alarak bilgilendirme yapacaktır. Bursa oto yağ değişim noktamızda en kaliteli ürünler kullanılmaktadır.

Yağ Filtresinin Tıkanmasının Etkileri Nelerdir?

Aracın kullanım sıklığı ve şartlarına göre yağ filtresinin değişim işleminin süresi de değişkenlik gösterir. Değişmediği takdirde filtrenin tıkanması kaçınılmaz olacaktır. Tıkanma söz konusu olduğunda ise araçta pek çok olumsuz farklılık meydana gelecektir. Bunlar:

  • Araç motorunun güç kaybı,
  • Gücünü kaybeden araç motorunun durması,
  • Kısa devre sorunu,
  • Yakıt pompasının işlevini yerine getirmemesi,
  • Fazla aşınma gibi durumlar yağ filtresi değişiminin aksatılmasında ortaya çıkacak önemli sebeplerdendir.
Tüm bu sorunlara zemin hazırlamamak ve aracın performans kaybı yaşamaması adına aracın ihtiyacı doğrultusunda filtre değişimi yapılmalıdır. Bu işlem hafife alınmamalı ve aksatılmamalı, alanında uzman firmalar tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Web sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak firmamızdan yardım alabilir, filtre değişim süresi hakkında bilgi alabilir ve yağ filtresi değişimi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.
Yağ değişiminde profesyonellerden destek alınması önemlidir. Bursa oto yağ değişimi noktasında hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Bursa Küçük Sanayi

Bursa küçük sanayi aslında ilk kurulduğunda çok küçük olmayıp şehrin büyümesi ile doğru orantılı bir sonuca işaret etmiştir.

Rehbere git
Bursa Küçük Sanayi
Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Aracın fazla yakmaması için yapılacak her işlem yakıt tüketimin etkilemektedir. Bütçeyi düşünen ve yakıt tüketimini minimum düzeyde tutmak isteyen araç sahipleri, çeşitli yollara başvurmaktadır. Yakıt tasarrufu; aşırı hız yapmamak, motor bakımı, lastik basıncını kontrol etmek ve lastik değişimlerini yapmak ile doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Yakıt tüketimini etkileyen bir diğer faktör ise tüketilen yakıtın cinsidir. Dizel araçların benzinli araçlara oranla daha az yakıt masrafı çıkardığı bilinmektedir. Yakıt Tasarrufu Sağlamak İsteyen Araç Sahiplerinin Dikkat Etmesi...

Rehbere git

MAF Sensörü Arızası

Motor Yönetim Sistemi´nin hayati bir bileşeni olan MAF (Mass Air Flow) sensörü, modern araçların verimli ve sorunsuz çalışması için kritik öneme sahiptir. Bu sensör, motora giren hava miktarını ölçer ve bu bilgiyi motorun kontrol ünitesine iletir, böylece yakıt enjeksiyonu ve hava/karışım oranı optimal düzeyde tutulur. MAF sensörü arızası, motor performansını doğrudan etkileyebilir ve çeşitli sürüş sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden, MAF sensörünün doğru çalışması, aracın hem yakıt verimliliği hem de genel performansı için hayati önem taşır. MAF sensörü arızasının nasıl ...

Rehbere git
MAF Sensörü Arızası