Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Akülerde garanti araç kullanıcıları için önemli süreçlerdir. Yaşanabilecek herhangi bir arıza , sorunla karşılaşıldığında; akülerin onarım işlemleri ve bu işlemlerde yerine akü temini sağlanması akü garantisi kapsamında gerçekleşir. Aynı zamanda alınan hizmetin ücretlendirme oranları yine akü garantisinin süresi devam ediyorsa farklı bir tarifeyle uygulanır.

Akülerin bakım/ onarım ve ölçümü sırasında garantisinin beyan edilmesi, yetkili firma tarafından gerçekleştirilecek olan uygulamaların; aküde üretim kaynaklı sorunlardan oluşması halinde ödeme tasarrufu sağlar. Aynı zamanda süreç içerisinde akünün harici işlemlere ihtiyaç duyması söz konusu olursa; akülerde garanti avantajı olarak kullanıcıya muadil bir ürün teslim edilir ve mağduriyet yaşanmaz.

Akülerde Garanti Nasıl Uygulanır?

Akülerin kullanım sırasında yaşayabileceği olası sorunlar, garanti kapsamında hizmet alınarak çözülebilir. Araçların enerji kaynaklarından biri olarak hayati önem taşıyan akünün bakım ve onarım ihtiyaçlarının karşılanması adına; akülerde garanti kapsamının bilinmesi önem taşır. Çünkü bazı arıza ve sorunların kullanıcı kaynaklı meydana gelmesi ya da farklı bakım müdahalelerinde yanlış uygulamalar yapılması, akünün garanti kapsamından çıkmasına yol açar.

Bu nedenle her akü bakım ve onarım işleminin garanti kapsamında ve profesyonel şekilde yapılması, akülerde garanti avantajının kaybedilmemesi için önemlidir. Akü bakım/ onarım işlemlerinde uygulanan garanti kapsamlı adımlar şunlardı:

  • Akü ölçüm testleri
  • Kapak ve kutu muayenesi
  • Akü elektrolit ölçümü
  • Akü dolum hizmeti
  • Kutup başı kontrolleri/ onarımı
  • Bağıl sistem ve aksam kontrolü
Akülerin optimal olarak kabul edilen 16 V (Volt) değerine yapılan testlerle ulaşılamaması halinde, garanti kapsamında dolum ya da değişim işlemi yapılabilir. Bu işlemleri akülerde garanti kapsamında yapılması için, 2 yıllık garanti süresinin dolmamış olması gerekir. Bazı akü modellerinde 2 yıllık süre üretici firma garantisiyle uzatılabilir. Uzatılmış garantiye sahip aküler için onarım ve bakım yapılsa da bu süreçte muadil ürün desteğini belirli firmalar sağlar. Bursa garantili akü değişim fırsatlarını kaçırmamak için randevu almanız yeterli.

Akü Bakımı Nedir?

Akülerin belirli aralıklarla ve kullanım sorunları kaynaklı olarak bakıma alınması işlemi ‘akü bakımı olarak adlandırılır. Bu bakım uygulamalarının gerçekleşmesi sırasında akülerde garanti süresi, garanti kapsamına giren arıza ve üretim hataları gibi hususlar, özellikle fiyatlandırma kriterleri açısından önemlidir. Bu nedenle araç sahiplerinin akülere dair garanti sürelerini bilmeleri, gerekli evrakları saklamaları ve profesyonel hizmet alarak garanti kapsamına çıkmadan bakım yaptırmaları oldukça mühim bir konudur. Akülerde garanti kapsamında Bursa garantili akü değişimi hizmeti vermekteyiz. Garantili akü değişimi için Bursa servisimizden randevu alabilirsiniz.

İlgili Konular

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Otomobil Parçaları

Otomobil parçaları bir araç için en önemli unsurlar arasında yer alır.

Rehbere git
Otomobil Parçaları
Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Aracın fazla yakmaması için yapılacak her işlem yakıt tüketimin etkilemektedir. Bütçeyi düşünen ve yakıt tüketimini minimum düzeyde tutmak isteyen araç sahipleri, çeşitli yollara başvurmaktadır. Yakıt tasarrufu; aşırı hız yapmamak, motor bakımı, lastik basıncını kontrol etmek ve lastik değişimlerini yapmak ile doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Yakıt tüketimini etkileyen bir diğer faktör ise tüketilen yakıtın cinsidir. Dizel araçların benzinli araçlara oranla daha az yakıt masrafı çıkardığı bilinmektedir. Yakıt Tasarrufu Sağlamak İsteyen Araç Sahiplerinin Dikkat Etmesi...

Rehbere git

Araç far ayarı nasıl yapılır?

Far ayarının bozulması, güvenli bir sürüş için istenilecek bir durum değildir. Sürüşün güvenli ve konforlu olması açısından far ayarlarının kontrol edilmesi ve gerektiği durumlarda değişmesi gerekmektedir. Araç sahibi yolculuk esnasında karşı taraftan gelen sürücülerden uzun far uyarısı alıyorsa veya korna sesi duyuyorsa muhtemelen araçtaki far sisteminde bir arızalanma var demektir. Farın ayarının bozulması bir süre sonra karşıdan gelen sürücüleri de olumsuz anlamda etkilemektedir.

Rehbere git
Araç far ayarı nasıl yapılır?