Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızası Belirtileri

Diferansiyel ve teker arasında bulunan çelik mil çok dirençli ve sağlam bir yapıdadır. Yine de her mekanik sistem gibi zamanla birtakım arızalar bu parçada ortaya çıkabilir. Metal yorgunluğuna bağlı olarak hasarlar görülebilir. Bu tür bir sorundan önce bazı belirtiler ortaya çıkar. Bu belirtilerde:

 
  •          Dingilden gıcırtı şeklinde ses gelir.
  •          Dönüş esnasında yanık kokusu gelir.
  •          Dönüş esnasında çıt şeklinde ses çıkar.
  •          Dönüş esnasında titreme olur.
  •          Dönüş esnasında duman çıkar.

Aracı kullananlar belirtileri ciddiye alırsa aracın daha fazla zarar görmesi engellenmiş olur. Belirtiler dikkate alınmazsa aracı daha fazla sorun bekliyor demektir.
 

Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızasında Ne Olur?

Aks Arızasında Ne Olur?

Aks arızası belirtileri uyarıcıdır ve bu belirtiler her zaman ciddiye alınmalıdır. Aks kırılmasına bağlı olarak aracın kontrolünü kaybetme ihtimali, vardır. Bu durumun kazaya davetiye çıkardığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Araçta bulunan en sağlam parçalardan bir olsa da aks kırılması yaşanabilir ve bu durum aracın dengesini bozabilir.
 
Aks kırıldığında araç durursa bir daha hareket edemez. Aracın bu süreçten sonra kapsamlı bir hizmete ihtiyaç duyduğu görülür. Yeni aks tedarik edilirken eski parça ile yenisinin değişmesi gerekir. Bu sayede gerekli tamir işlemleri sorunsuz ve güvenilir bir şekilde tamamlanacaktır. Buna bağlı olarak aracın güven vermesi ve yollara çıkması söz konusu olacaktır. Metal mekanik sistemler içinde aks çok önemli görevi ile öne çıkar. Aracın adeta iskeletinin oluşumunda bu kritik parça önemli görev üstlenir. Aynı zamanda yüksek güç baskısı ile aks her zaman önemli bir yük altındadır.
 

Aks Arızasında Ne Olur?

Aks Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Aks Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Aks arızası belirtileri çok önemli bir uyarıcı niteliğindedir. Bu uyarılara dikkat edildiği zaman araçların riske girmeden sorunlarından kurtulması mümkün olur. Servisimiz bünyesinde böylesine önemli hizmetler en uygun şekilde sunulmaktadır. Uzmanlarımız belirtileri değerlendirip anında çözüm oluştururlar. Özellikle değişimle birlikte aracın beklenen standarda ve en iyi performansa ulaşması sağlanır.
 
Servis olarak sağlamış olduğumuz imkânlar oldukça gelişmiş teknolojinin bir sonucudur. Müşteri memnuniyeti ilkemizden taviz vermeden her zaman ciddi çalışmalarla sizlerin yanında oluruz. Aracınızın performansını en iyi noktaya getirir ve onun güçlü hale gelmesini sağlarız.
 

Aks Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?