Bursa Fiat Servisi

Bursa Fiat Servisi

Fiat ve ailesi araçlara yenilikçi araç bakım ve onarım prensibi ile hizmet veren Bursa Fiat servisi, yıllardır süre gelen tecrübe ve donanımı ile hizmet sunan yetkili Fiat servisidir.

Bursa Fiat Servisi Lastik Bakımı

Aracın performansını ve yakıt tüketimini doğrudan etkileyen lastiklerin bakımı oldukça önemlidir. Trafiğe veya yolculuğa çıkmadan önce her araç sahibinin lastik ve tekerleri kontrol etmesi gerekir. Nilüfer Fiat servisi, Fiat marka araçlar için lastik bakım hizmeti vermekte ve araçların performansına katkı sağlamaktadır.
Bakımlar sırasında;

 1. Rot balans ayarları
 2. Lastiklerin yer değiştirilmesi
 3. Hatalı yüklemenin önlenmesi
 4. Fren bakımı
 5. Mevsime yönelik lastik seçimi
 6. Aracın türüne uygun lastik seçimi

Bursa Fiat Servisi

Bursa Fiat Servisi Egzoz Emisyon Ölçümü ile İlgili Merak Edilenler

Bursa Fiat Servisi Egzoz Emisyon Ölçümü ile İlgili Merak Edilenler

Egzoz emisyon ölçümü; trafikte yolculuk yapan araçlardan egzoz gazları hava kirliliğine neden olmaktadır. Egzoz emisyon ölçümleri ile gazlardan çevreye yayılan gazlar belirlenen seviyelerde tutulmaktadır. Egzoz emisyon ölçümleri araçların yakıtı ne kadar verimli tükettiğinin de bir göstergesidir.

 • Araç egzoz gazı emisyon ölçümünde kaldı ne yapmam lazım?
Araçlara yapılan kontroller sonucunda, emisyon değerlerden yüksek çıkan araçların öncelikli olarak araçların eksikleri giderilmekte ve ondan sonra servisten çıkarılmaktadır. Aynı servis üzerinden ölçüm yapıldığı takdirde işlemler daha kolay ilerlemekte ve servis kampanyalarından yararlanılabilmektedir.
 • Hangi araçlar egzoz gazı emisyon ölçümünden muaftır?
Motosiklet, mopedler, Tarım ve orman traktörleri, 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, elektrikli, hibrit ve hidrojen yakıtlı araçlar egzoz gazı emisyon ölçümlerinden muaftır.

Bursa Fiat Servisi Periyodik Bakım İşlemleri
Servis içerisinde, araçların alması gereken;
 1. Periyodik bakım
 2. Kış bakımı
 3. Bahar bakımı
Periyodik bakım işlemleri, kilometre ve yakıt türü dikkate alınarak verilmektedir. Periyodik bakımlar sırasında araçların çalışan pek çok aksamı ayrıntılı olarak kontrol edilmekte ve gereken durumlarda araçların motor yağı, filtre ve triger kayış gibi bölümlerinde ayrıntılı olarak değişmeler yapılmaktadır. Fiat marka araçların periyodik bakım sürelerinin takip işlemleri, ne zaman yapılması gerektiği ve daha fazlası için Nilüfer Fiat servisi üzerinden bilgi alınmalıdır. Bursa oto servisimizde en yeni teknolojiler kullanılmaktadır.

Bursa Fiat Servisi Egzoz Emisyon Ölçümü ile İlgili Merak Edilenler