Bursa Peugeot Servisi

Bursa Peugeot Servisi

Peugeot marka model her araca bakım sunan ve kendini Peugeot araçlarla tanıtmış olan Nilüfer Peugeot servisi, 7/24 hizmet veren yetkili araç servisidir.

Bursa Peugeot Servisi Triger Değişim Süreleri

Peugeot ve ailesi araçların triger kayışı kontrol ve değişim işlemleri servis bünyesinde verilmektedir. triger kayışı değişimi sadece ömrü doldurmasıyla değişecek bir parça değildir. Araç sahipleri 3 yıldan kısa veya 90 bin kilometreye ulaştığında triger kayışını kontrol ettirmeli ve değiştirilmelidir.
Triger kayışı arızaları, sesli bir şekilde kendini belli etmektedir. Başlarda ufak metal sesler ile kendini göstermekte ve ilerleyen durumlarda ses kendini artırmaktadır. Sesin artması bir süre sonra zincirin kopmasına sebep olmaktadır.
Peugeot araçlar için triger kayış bakımları, yetkili bir araç servisi üzerinden alınmalıdır. 

Bursa Peugeot Servisi

Bursa Peugeot Servisi Bakım Üniteleri

Bursa Peugeot Servisi Bakım Üniteleri

Periyodik bakım; Peugeot marka araçların yıl içerisinde performansını artırmak ve aracı uzun yıllar kullanabilmeyi sağlayan bakımlar Nilüfer Peugeot servisi aracılığıyla araç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Peugeot marka araçların bakım süreleri için servis kılavuz çizelgeler vererek araç sahiplerini bakımların içerisinde tutmaktadır.
Kış bakımı; araçların kış mevsimine girmeden önce genel kontrole sokulmakta ve lastik değişimi yapılmaktadır.
Bahar bakımı; kış mevsiminin zorlu şartlarından çıkan araçların performans kazanması ve canlı kalması adına bahar bakımları uygulanmaktadır.
Bahar, kış ve periyodik bakımlar üretici araç firmalarının belirlemiş olduğu sürelerde gerçekleşmektedir. Fakat her araç sahibi yılda bir defa veya uzun yol öncesinde bu bakımlardan yararlanmalıdır. St Çağdaş oto servisi olarak Bosch garantisini sunmaktayız.

Bursa Peugeot Servisi Lastik Bakımı
Bursa Peugeot servisi, Peugeot araçların lastik konusunda ihtiyaç duyduğu bakımları son teknoloji ekipmanlar kullanarak sağlamakta ve araca en uygun lastiği seçerek araçların performanslarını artırmaktadır.
Servis içerisinde yaz ve kış lastikleri için ihtiyaç duyulan her hizmet sağlanmaktadır. Lastikler araçla ve mevsim koşulları ile tam uyumlu olup yakıt tasarrufu sağlayan lastik modelleri ile çalışılmaktadır.
Lastik bakımında sırasında;

  1. Rot balans ayarı
  2. Hava koşullarına uygun lastik seçimi
  3. Aracın türüne uygun lastik seçimi
  4. Hatalı yüklemenin önlenmesi
  5. Lastik yer değişimi
  6. Fren bakımları
 

Bursa Peugeot Servisi Bakım Üniteleri